Troskliwa i profesjonalna opieka medyczna bardzo często budzi w pacjentach chęć wyrażenia wdzięczności wobec medyka. Niestety, niewłaściwie wybrany upominek może urazić obdarowanego, a w niektórych przypadkach narazić go na konsekwencje służbowe. Przeczytaj i sprawdź, co kupić lekarzowi w ramach podziękowania za uratowanie życia.
Czy wypada podziękować lekarzowi za profesjonalną opiekę medyczną?
Chociaż profesjonalna opieka medyczna powinna być standardem, w niektórych szpitalach wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nic dziwnego, że troskliwa pomoc na oddziale, trafna diagnoza i dobrze przeprowadzona operacja skłaniają pacjentów, zwłaszcza należących do starszego pokolenia, do tego, żeby wyrazić swoją wdzięczność względem lekarza prowadzącego. Czy wypada to zrobić? Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania za uratowanie życia albo pomoc w odzyskaniu zdrowia?
Owszem, wypada, jednak pod pewnymi warunkami. Taki upominek nie może być przypadkowy. Nie powinien także być zbyt kosztowny. Nietrudno bowiem urazić medyka lub narazić go na nieprzyjemne konsekwencje służbowe. Środowisko lekarzy jest bardzo ostrożne i za wszelką cenę chce uniknąć oskarżeń o przyjmowanie korzyści majątkowych.
Czy prezent dla lekarza to łapówka?
Wiele osób, pacjentów i lekarzy, obawia się, że podziękowanie za uratowanie życia lub pomoc w odzyskaniu zdrowia może zostać odebrane, jako łapówka. Nigdy nie powinno tak być: podziękowanie nie jest formą przekupstwa. Ma na celu wyłącznie wyrażenie wdzięczności za okazaną pomoc. Jeśli Ty lub bliska Ci osoba wróciłeś do zdrowia dzięki trafnej diagnozie i prawidłowo zastosowanemu leczeniu, możesz bez obaw wręczyć lekarzowi drobny upominek.
Kto może wręczyć lekarzowi upominek w ramach podziękowania? Nie zawsze jest to pacjent
Podziękowania dla lekarza płyną zazwyczaj ze strony samych pacjentów. Zdarza się jednak, że upominek wręczają rodziny chorych. Dzieje się tak na przykład w przypadku dzieci. Wówczas kwestia podziękowania pozostaje w gestii rodziców. Zdarza się, że za profesjonalną opiekę medyczną i wsparcie dziękują także rodziny pacjentów, którzy przegrali z chorobą. Mimo bardzo smutnych okoliczności, taki gest jest wyrazem uznania wobec zaangażowania i empatii lekarza.
Jak wybrać prezent dla lekarza w ramach podziękowania?
Wybór prezentu dla lekarza może być trudny ze względu na brak wystarczającej ilości informacji na jego temat. Zazwyczaj pacjent lub jego rodzina znają wyłącznie płeć medyka i są w stanie określić przybliżony wiek. To jednak za mało, żeby ryzykować bardziej spersonalizowanym upominkiem. Na szczęście żaden lekarz nie powinien poczuć się urażony, kiedy otrzyma kosz prezentowy. To bezpieczny upominek, charakteryzujący się nowoczesną i prostą formą. W kompozycjach dostępnych w proponowanej przez nas ofercie tradycyjny kosz zastępują eleganckie pudełka, drewniane lub wykonane z łuby drzewnej. Zawartość stanowią wysokiej jakości produkty spożywcze, często naturalne lub wykonane ręcznie.
Czy prezent dla lekarza może być spersonalizowany?
Co istotne, dajemy możliwość personalizacji każdego z proponowanych zestawów. Mimo że z graweru możesz zrezygnować, nie zachęcamy do tego. Ciekawym i atrakcyjnym wizualnie uzupełnieniem kompozycji może być np. wymowna sentencja. Zalecamy raczej rezygnację z bardzo osobistych życzeń, chyba że sytuacja jest szczególna lub prezent jest przekazany w imieniu dziecka.
Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania?
Zastanawiasz się, co kupić lekarzowi w ramach podziękowania? Prezent powinien być elegancki, niezobowiązujący i praktyczny. Ciekawym pomysłem są wspomniane już kosze prezentowe. Mimo że oferta asortymentowa naszego sklepu jest bardzo szeroka, w tej sytuacji najlepiej sprawdzą się propozycje przedstawione poniżej. Zapoznaj się z nimi.
Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania? Propozycja dla lekarki
Jeśli zastanawiasz się, co kupić lekarce w ramach podziękowania, z pewnością szukasz propozycji eleganckich i nieco bardziej subtelnych. Ciekawą propozycją dla lekarza-kobiety jest kosz upominkowy, składający się z naturalnego miodu w ozdobnym słoiczku, ręcznie wykonaną 100g tabliczkę czekolady z owocami truskawki i aromatyczną zieloną herbatę w woreczku. Całość została zapakowana w eleganckie pudełko z łuby orzechowej, wypełniona wełną drzewną i kwiatami i ozdobiona wstążeczką. Zestaw podlega personalizacji.
Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania? Propozycja dla lekarza
Co kupić lekarzowi w ramach podziękowania? Mężczyznę należy obdarować prezentem eleganckim i praktycznym. Ciekawą propozycją w tym przypadku może być zestaw upominkowy “CUD MIÓD”, zawierający słoik z naturalnym miodem wielokwiatowym, woreczek z aromatyczną czarną herbatą liściastą, ręcznie wykonaną tabliczkę czekolady z owocami truskawki i drewniany nabierak do miodu. Wszystkie elementy zestawu zostały zapakowane w pudełko z łuby orzechowej. Ta z kolei została wypełniona wełną drzewną. Tak przygotowany kosz jest gotowy do wręczenia.
Czy alkohol dla lekarza to dobry pomysł?
Wiele osób zastanawia się, czy dobrym pomysłem na prezent dla lekarza jest alkohol. Zależy, na jaki rodzaj trunku się zdecydujesz. Dobrym pomysłem może być dobrej jakości wino lub whisky. Należy unikać tradycyjnych wódek i piwa. Są one mało eleganckie.
Co istotne, alkoholu nie należy wręczać “z ręki do ręki”. Dobrym pomysłem jest zapakowanie butelki w ozdobne opakowanie, np. drewniane. Dużą popularnością cieszą się eleganckie pudełka na wino.
Jak wręczyć lekarzowi prezent w ramach podziękowania za profesjonalną opiekę medyczną?
Już wiesz, co kupić lekarzowi w ramach podziękowania, jednak nie masz pomysłu, jak wręczyć upominek? Nie ma w tym nic dziwnego, podziękowania za profesjonalną opiekę medyczną, uratowanie życia lub pomoc w powrocie do zdrowia bywają kłopotliwe. Jak zrobić to elegancko i z klasą?
Przede wszystkim nie wręczaj lekarzowi upominku na szpitalnym korytarzu lub w biegu. Może to być dla niego krępujące, chociażby ze względu na obecność pozostałego personelu i pacjentów. Poza tym taki gest może zostać zrozumiany opatrznie, a w konsekwencji wywołać niepotrzebne podejrzenia.
Lekarzowi należy podziękować dyskretnie. Jeśli nie jest to możliwe w szpitalu, za zamkniętymi drzwiami, sprawdź, czy nie prowadzi on praktyki prywatnej. Jeśli tak, udaj się pod wskazany adres lub przekaż upominek za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jeśli zdecydujesz się wysłać prezent, dołącz stosowną wiadomość, np. w formie personalizowanej dedykacji.