Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Biblia – czy to dobry pomysł na prezent komunijny? Sprawdzamy!
Biblia – czy to dobry pomysł na prezent komunijny? Sprawdzamy!

Większość dzieci w wieku 9 lat obchodzi uroczysty dzień, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko w życiu malucha, lecz całej jego rodziny. Przyjęcie sakramentu komunii jest doskonałą okazją do tego, aby podarować młodemu człowiekowi pamiątkowy prezent, który będzie towarzyszył mu przez całe życie. Czym się kierować podczas wyboru pamiątek komunijnych? Czy Biblia na prezent to dobry pomysł? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule! Liczymy, że zawarte w nim informacje będą dokładnie tym, czego szukasz!

Znaczenie Komunii Świętej w życiu małego dziecka

Zanim podpowiemy Ci, czy Biblia jest dobrym pomysłem na prezent dla dziecka komunijnego, chcemy przyjrzeć się bliżej samemu sakramentowi. Przyjęcie Komunii Świętej po raz pierwszy przez młodego człowieka jest niezwykle ważnym i podniosłym wydarzeniem. Maluch przyjmuje bowiem kolejny sakrament, który zaraz po chrzcie świętym ma szczególne znaczenie w całym jego życiu.

Tego dnia dziecko po raz pierwszy przyjmuje do swojego serca Pana Jezusa, ukrytego pod postacią Eucharystii. Ten biały, okrągły opłatek podczas uroczystej Mszy zostaje uświęcony i zamienia się w ciało Chrystusa. W ten sposób każdy chrześcijanin okazuje miłość oraz wiarę w Boga, Jezusa Chrystusa oraz w Kościół. Dla każdego 9-latka jest to niezwykle podniosłe i duchowe przeżycie, gdyż od tej pory, tak jak wszyscy katolicy, będzie mógł przyjmować ciało Chrystusa za każdym razem, gdy będzie w kościele.

To wszystko sprawia, że wydarzeniu, jakim jest przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej towarzyszy wiele emocji. Mogą być one różne – od lęku po nieopisaną radość. Odczuwają ją nie tylko same maluchy, lecz także ich rodzice, dziadkowie, chrzestni oraz wszyscy pozostali członkowie rodziny, biorący aktywny udział w wychowywaniu najmłodszych.

Przyjęcie komunijne – czy jest konieczne?

Uznaje się, że żadna komunia nie może odbyć się bez przyjęcia komunijnego. Czy jest ono jednak obowiązkowe? Nie – wszystko zależy od chęci i możliwości finansowych rodziców. Niemniej jednak każde szczególne wydarzenie wymaga wyjątkowej oprawy. Nie inaczej jest w przypadku Komunii Świętej, która, jak już wspominaliśmy, jest szczególnym wydarzeniem w życiu każdego 9-latka. Warto zatem odpowiednio je celebrować, właśnie za pomocą przyjęcia komunijnego. Nie musi być ono zbyt huczne – uroczysty obiad i słodki poczęstunek dla najbliższych może być równie atrakcyjny, co impreza w restauracji. Ważna jest odpowiednia oprawa, podkreślenie wyjątkowości tego dnia oraz skupienie się na samym zainteresowanym, czyli dziecku komunijnym. Miłym akcentem będą prezenty i pamiątki – sprawią, że maluch poczuje się ważny i doceniony. Odpowiednio dobrane mogą towarzyszyć mu przez znaczną część jego życia.

Jak wybrać najlepszy prezent komunijny?

Czy Biblia na prezent to dobre rozwiązanie? A może postawić na coś innego? To pytanie co roku zadaje sobie wielu gości komunijnych. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, chrzestnym, dziadkiem czy ciocią, z pewnością chcesz podarować maluchowi coś, co na zawsze będzie kojarzyło się z tym szczególnym dniem. Obecnie prezenty komunijne są naprawdę różne. Obejmują m.in. najnowocześniejsze gadżety, sprzęt elektroniczny czy akcesoria sportowe. Skąd zatem wiedzieć, na jaki prezent się zdecydować? Podpowiadamy zatem, na jakie kwestie musisz zwrócić szczególną uwagę!

Zwróć uwagę na zainteresowania dziecka

Aby prezent od Ciebie przypadł dziecku komunijnemu do gustu, powinien nawiązywać do jego zainteresowań. Dowiedz się zatem, czy maluch ma jakieś hobby, szczególne pasje lub po prostu coś, co lubi robić. W ten sposób możesz znaleźć i podarować mu coś, co posłuży przez długie lata. Skąd możesz się o tym dowiedzieć? Najskuteczniejszym sposobem jest zapytanie o to rodziców dziecka lub samego zainteresowanego. Nikt nie udzieli tak dokładnej odpowiedzi jak dziecko – w końcu to ono wie najlepiej, co lubi robić w wolnym czasie i co sprawia mu największą frajdę.

Określ, jaką funkcję ma pełnić prezent

Jeżeli nie wiesz, jaki prezent podarować na komunię, najpierw zastanów się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Przemyśl, jaką funkcję powinien pełnić podarunek od Ciebie – czy ma być funkcjonalny, praktyczny, czy może bardziej dekoracyjny. Zachęcamy do wyboru upominków komunijnych, które niosą pewną wartość symboliczną. Jeżeli więc chcesz postawić na taki rodzaj pamiątek, Biblia na prezent może być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę!

Ustal wysokość budżetu

Zanim przystąpisz do wyboru konkretnego prezentu, ustal kwotę, którą chcesz na niego przeznaczyć. W ten sposób krąg Twoich poszukiwań może znacznie się zawęzić lub poszerzyć.

Myślisz, że prezenty komunijne muszą być drogie? My wiemy, że wcale nie! Jeżeli nie dysponujesz zbyt dużym budżetem, nie oznacza to, że nie możesz podarować wyjątkowej i szczególnej pamiątki. Postaw wówczas na personalizowany, symboliczny upominek, który posłuży przez długie lata i na zawsze będzie pamiątką tego ważnego dnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podarować dziecku prezent o dość dużej wartości. Niektórzy decydują się także na zakup niewielkiego przedmiotu, a pozostałą kwotę przeznaczoną na ten cel, wkładają do koperty. W ten sposób dziecko może kupić sobie to, o czym zawsze marzyło.

Prezent dla chłopca i dziewczynki

Czy podczas wyboru prezentu na komunię musisz zwracać szczególną uwagę na płeć? To zależy! Istnieją produkty, które bardziej przypadną do gustu określonej płci, są też takie, które wyróżniają się swoją uniwersalnością. To, na jaką formę się zdecydujesz, zależy wyłącznie od Ciebie, Twoich chęci oraz możliwości finansowych.

Biblia na prezent – czy to dobry pomysł?

Wciąż nie wiesz, czy Biblia nadaje się na prezent komunijny? Według nas trudno znaleźć pamiątkę, która bardziej podkreślałaby wyniosłość tego wydarzenia. Pierwszy, samodzielny kontakt z Bogiem to doskonały moment do tego, aby rozpocząć swoją przygodę z czytaniem i interpretowaniem Pisma Świętego. Na dobry początek polecana jest Biblia w obrazkach, która pozwoli na zapoznanie się z dziejami Starego i Nowego Testamentu. Przybliży 9-latkowi niezrozumiałe dotąd kwestie, rozbudzi naturalną ciekawość świata oraz zainteresuje go na dłużej. Jesteśmy przekonani, że Biblia szybko stanie się ulubioną pozycją, do której maluch chętnie będzie wracał, nawet pomimo upływu lat.

Postaw na personalizowaną, wyjątkową Biblię!

Już wiesz, że Biblia to jeden z piękniejszych prezentów, jaki możesz podarować dziecku z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Jak jednak wybrać tę, która całkowicie trafi w gust małego człowieka?

Na szczęście nie musisz daleko jej szukać! W naszym sklepie oferujemy Ci piękne wydanie Biblii w obrazkach dla najmłodszych w drewnianej, personalizowanej oprawie. Możesz wybierać spośród wielu wariantów grafiki, która ma się znaleźć z przodu pudełka. Decydujesz także o tym, jaka dedykacja znajdzie się w Biblii. To sprawia, że prezent ten będzie nie tylko wspaniałą pamiątką tego szczególnego dnia, lecz także relacji między Tobą a obdarowywanym dzieckiem.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim sama Biblia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników, Biblia, która wchodzi w skład zestawu, jest w 50% ilustrowana. Wszystko po to, aby pobudzić wyobraźnię dziecka. Pozycja ta posiada twardą oprawę oraz 383 strony, które zapewnią długie godziny spędzone na ulubionej lekturze.

Jesteśmy niemal pewni, że prezent komunijny w postaci Biblii to coś, co skradnie serce malucha. Personalizowane pudełko może stanowić szczególną oprawę Pisma Świętego, lub też posłużyć jako szkatułka na wszystkie dziecięce skarby i drobiazgi. To sprawia, że prezent ten będzie miał jeszcze szersze zastosowanie.

Nie zapomnij nas poinformować, na jaki wariant grafiki się decydujesz. Podaj także wszystkie informacje, które mają się pojawić na dedykacji. Napisz nam o tym w uwagach podczas składania zamówienia. Jesteśmy pewni, że uda nam się stworzyć produkt na miarę wszystkich Twoich potrzeb!

Podaruj maluchowi niezwykły prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle radosny czas w życiu każdego 9-latka i jego rodziny. Wielomiesięczne przygotowania mają swój finał właśnie w tym szczególnym dniu, w którym maluch po raz pierwszy przyjmie ciało Chrystusa pod postacią białego opłatka. Ten symboliczny dzień otwiera przed młodym człowiekiem nowe możliwości – od teraz na każdej mszy będzie mógł przystępować do komunii świętej. Warto zatem odpowiednio uczcić ten niezwykły moment w jego życiu. Pomogą Ci w tym odpowiednio dobrane pamiątki komunijne.

W naszym dzisiejszym artykule wytłumaczyliśmy, dlaczego Biblia jest dobrym pomysłem na prezent. Dowiedziałeś się, co przemawia za tym rozwiązaniem i dlaczego warto postawić na wariant, który jest dostępny w ofercie naszego sklepu. Piękne wydanie Biblii z obrazkami w personalizowanym pudełku to pamiątka, która może skraść serce obdarowywanego malucha. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą i złożenia zamówienia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl