Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Co dla chrzestnych na podziękowanie? Poznaj nasze propozycje
Co dla chrzestnych na podziękowanie? Poznaj nasze propozycje

Chrzest Święty to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Zgodnie z wyznawaną wśród najbliższych wiarą, ochrzczone dziecko zostaje przyłączone do wspólnoty Kościoła. Nic więc dziwnego, że sprawa nie kończy się zazwyczaj na samym obrzędzie. Często organizowane jest także przyjęcie i spotkanie w gronie uczestników uroczystości. Są jednak osoby, bez których to wszystko nie zdołałoby się odbyć. Mowa tutaj nie tylko o aranżujących wszystko opiekunach i samym maluchu, ale i o rodzicach chrzestnych. Ich obecność jest warunkiem dopełnienia tradycji i wszelkich formalności. Ich zgoda na zostanie chrzestnymi na całe życie jest więcej poważną decyzją. Jak okazać im wdzięczność? Co dla chrzestnych na podziękowanie będzie właściwym wyborem? Poznaj nasze wskazówki.

Rola rodziców chrzestnych

Rola rodziców chrzestnych jest ściśle określona. Według zasad kościoła katolickiego mają oni za zadanie przede wszystkim przyczyniać się do wzrostu wiary chrześniaka. Powinni służyć dobrym przykładem, jeśli chodzi o codzienne postępowanie. Zostanie rodzicem chrzestnym jest swego rodzaju wyróżnieniem. Są to osoby, które zwyczajowo towarzyszą dziecku w najważniejszych momentach życia. Sprawa nie kończy się na samej uroczystości chrztu, ale trwa znacznie dłużej. Zakłada się także, że w razie utraty któregoś z rodziców, chrzestni przejmą opiekę nad podopiecznym. Rodzice chrzestni są wyjątkowi i wybierani tylko jeden raz. Wybór danej osoby na chrzestnego to ogromne wyróżnienie, a także wyraz szacunku i zaufania ze strony rodziców. Z drugiej strony przyjęcie takiego zaproszenia jest niemałym zobowiązaniem. Dzień chrztu to moment, w którym wszystko się zaczyna. Chrzestni po raz pierwszy deklarują się, że podejmują się pomocy w wychowaniu pociechy. Co dla chrzestnych na podziękowanie będzie sposobem wyrażenia uznania? Czy upominek jest konieczny? Przejdźmy dalej.

Po pierwsze decyzja

Między rodzicami pociechy nierzadko toczy się burzliwa dyskusja w kwestii doboru chrzestnych. Kandydaci w przeróżny sposób są związani z daną rodziną. Niektórzy to rodzeństwo, kuzyni bądź siostrzeńcy, inni natomiast są dobrymi przyjaciółmi, których nie łączą więzy krwi. Rodzic chrzestny nie musi być bezpośrednio spokrewniony z rodziną. Ważne jednak, by był obecny w jej życiu. Dobra i serdeczna relacja to najlepszy wyznacznik. Wybór przyjaciółki ze szkolnych lat na matkę chrzestną jest w pewnym sensie zaproszeniem tej osoby do zostania członkiem rodziny. To gest sympatii i wiary w wyznawane wartości. Co dla chrzestnych na podziękowanie po uroczystości? Zanim odpowiemy na to zasadnicze pytanie, zastanówmy się, jak w ogóle poprosić o zostanie chrzestnym.

Z miłym gestem

Poproszenie bliskiej osoby o zostanie rodzicem chrzestnym może budzić obawy. Choć z jednej strony darzymy tę osobę szacunkiem i zaufaniem, możemy nie być pewni, czy jej decyzja będzie twierdząca. Na szczęście zazwyczaj taka jest. Informacja o byciu wyróżnioną osobą w życiu dziecka powoduje zwykle niemałe wzruszenie. Sam moment prośby może stresować. Zastanawiamy się, jak ubrać propozycję w słowa i jakie zachowanie będzie właściwe. Chcemy Ci w tym pomóc. W naszej ofercie znajdziesz specjalne prośby o zostanie rodzicem chrzestnym. Zamiast przychodzić z pustymi rękami, możesz podarować gustowny upominek, który będzie wyjątkowo kreatywnym pytaniem. Co wyróżnia nasze produkty?

1. Eleganckie i solidne drewniane pudełko sprawi, że prośba już na zawsze zostanie z rodzicem chrzestnym. To piękna pamiątka.

2. Czy spotkałeś się kiedyś z ważnym pytaniem w formie zdrapki? To nasza propozycja!

3. W przypadku naszych produktów w pełni spersonalizujesz zarówno napisy na zewnątrz pudełka, jak i wewnątrz. Przyszły rodzic chrzestny poczuje się dzięki temu doceniony.

4. Zapytanie w formie upominku z pewnością wywoła niejeden uśmiech na twarzy.

Decyzja została podjęta. Zbliża się data uroczystości chrztu. Co dalej? Co dla chrzestnych na podziękowanie?

Co dla chrzestnych na podziękowanie będzie uniwersalnym rozwiązaniem?

Wielokrotnie podkreśliliśmy dziś rolę rodziców chrzestnych. Wierzymy, że są to niezastąpione osoby w życiu dziecka. Początkowo wyrażanie wdzięczności leży jednak po stronie dorosłych opiekunów. Powiedzieliśmy Ci pomysł na zadanie kluczowego pytania. Zachęcamy Cię więc do okazania wdzięczności bliskim Ci osobom, które zdecydowały się podjąć to niełatwe zadanie. Ich obecność na uroczystości chrztu jest niezastąpiona. Czy zwykłe podziękowanie słowne wystarczy? To dużo – ale czy to wszystko? Co dla chrzestnych na podziękowanie będzie trafionym rozwiązaniem? Poznaj najważniejsze wskazówki.

1. Jeśli zdecydowałeś się na prośbę w formie podarunku, ofiarowanie pamiątki masz już za sobą. Pudełeczko z zapytaniem zostanie z rodzicem chrzestnym na zawsze i przypomni mu o podjęciu ważnej decyzji.

2. Pomyśl o pięknie skomponowanym prezencie. Niech będzie schludny, estetyczny i przyjemny wizualnie.

3. Rodzic chrzestny ma już pamiątkę – teraz zaproponuj mu coś słodkiego, coś smacznego. Kosz z aromatyczną herbatą, gustownym słoiczkiem miodu bądź ręcznie wykonaną czekoladą zawsze się spodoba. Taka ciekawa kompozycja, którą obdarowany z przyjemnością zużyje, trafi w niejedno serce.

4. Kosze pełne dobrej jakości produktów to strzał w dziesiątkę zarówno dla matki chrzestnej, jak i ojca chrzestnego. Podarowanie tego samego zestawu będzie sprawiedliwe i w pełni uniwersalne.

5. W naszym sklepie znajdziesz tego rodzaju propozycje. Pudełka z różnymi rozmaitościami i imienną dedykacją będą podziękowaniem w luksusowym stylu.

Co dla chrzestnych na podziękowanie sprawi, że bliskie Ci osoby poczują się wyjątkowe? Wbrew pozorom nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Wypełnione po brzegi kosze w estetycznej odsłonie proponujemy Ci w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Relacja, która nie powinna być jednostronna

Choć to rodzice chrzestni troszczą się o dziecko, relacja powinna działać w obie strony. Oczywiście w pierwszych latach życia pociechy może być ona nieświadoma sytuacji. Jest to czas, w którym o chrzestnych myślą szczególnie rodzice malucha, dając mu tym samym dobry przykład. Dorośli mają za zadanie kształtować w najmłodszych członkach rodziny dobre nawyki i uczyć wzajemnej życzliwości. Zacieśnianie relacji z rodzicami chrzestnymi jest więc niezwykle ważne. Sytuacje, w których kontakt z chrzestnymi ogranicza się do kilku uroczystości w ciągu całego życia, są naprawdę przykre. Regularne spotkania i wspólne dzielenie wszelkich trosk i radości powinny być na porządku dziennym. Podsumowaliśmy nasze propozycje prezentu dla rodziców chrzestnych. Odpowiedzieliśmy na podstawowe pytanie. Wiesz już, co dla chrzestnych na podziękowanie ma szansę okazać się eleganckim, a przy tym użytecznym prezentem. Pamiętaj jednak, by nie był to gest wymuszony. Z pewnością w dużej mierze to rodzice chrzestni zadbają o upominki dla Twojego dziecka, jednak dobrze, by na tym rzecz się nie kończyła. Rodzice chrzestni stają się Waszej rodzinie jeszcze bardziej bliscy. Pokaż im i naucz pociechę, że zainteresowanie i zaangażowanie powinno działać w obie strony.

Wyjątkowi goście

W ważnych momentach w życiu towarzyszą nam przede wszystkim osoby, na których szczególnie nam zależy. Są sytuacje, w których grzecznościowo rozdaje się więcej zaproszeń bądź z różnych powodów spędza czas w większym gronie. Niezależnie od ilości przybyłych, pamiętaj, że obecność rodziców chrzestnych jest czymś wyjątkowym. Niejednokrotnie będą oni wspierać Twoje dziecko podczas kolejnych uroczystości związanych z wiarą bądź codziennym życiem. Rodzice chrzestni bardzo często są zaangażowani także w bierzmowanie nastolatka. Bycie świadkiem w wielu przypadkach leży w roli matki bądź ojca chrzestnego. To dobra okazja do podziękowań już dużego dziecka, nie tylko jego opiekunów. Co dla chrzestnych na podziękowanie już od samego nastolatka? Upominkowe propozycje, które znajdziesz w naszym sklepie, są uniwersalne i przystępne także dla młodego, prawie dorosłego już człowieka.

Słowa od serca

Wręczenie pamiątki bądź prezentu nieco bardziej użytecznego to jedno. Nie wyobrażamy sobie jednak, by podziękowanie pozostawić bez słowa. Wyrażenie wdzięczności może być krótkie i treściwe, ważne jednak, by było z uśmiechem i od serca. Słowa wiele znaczą i zapadają w pamięć na całe lata. Na co dzień często trudno o naturalne pochwały i wypowiadane komplementy. Uroczystości rodzinne to znów doskonały czas, by wszelkie braki i niedopowiedzenia nadrobić. Jeśli czujesz się na siłach i jest to dla Ciebie komfortowe, podziękowania mogą odbyć się wśród zebranych gości. Nie jest to jednak niezastąpiony sposób. Indywidualna rozmowa w spokojniejszych warunkach jest nie mniej ważna. Co dla chrzestnych na podziękowanie jest nie do zastąpienia? Naszą odpowiedzią jest gustowny upominek i ciepłe słowo.

Prezenty z duszą

Słowem podsumowania chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz w niej produkty pomocne zarówno w zadawaniu pytania o zostanie rodzicem chrzestnym, jak i w wyrażeniu wdzięczności za wzięcie na siebie tej niemałej odpowiedzialności. Co dla chrzestnych na podziękowanie sprawdzi się najlepiej? Znasz już odpowiedź. Zachęcamy Cię do pielęgnowania relacji z rodzicami chrzestnymi Twojego dziecka i dbałości o to, by na stałe towarzyszyli mu w dalszym życiu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl