Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Eleganckie pomysły na podziękowanie dla szefa, który odchodzi z pracy i za wspólną pracę
Eleganckie pomysły na podziękowanie dla szefa, który odchodzi z pracy i za wspólną pracę

Zdaniem niektórych najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Tymczasem warto także zostać dobrze zapamiętanym. Twój przełożony odchodzi z pracy? A może to Ty zrezygnowałeś z dotychczasowego stanowiska? Zobacz eleganckie pomysły na podziękowanie dla szefa który odchodzi z pracy. Sprawdź, jak podziękować szefowi za wspólną pracę.

Prezent na zakończenie współpracy - kiedy i dlaczego warto go wręczyć?

Zakończenie współpracy może mieć różne przyczyny. Relacje służbowe z przełożonym mogą przestać Cię obowiązywać w dwóch sytuacjach: kiedy szef odchodzi z pracy lub kiedy Ty rezygnujesz z dotychczas zajmowanego stanowiska. W każdym wypadku w dobrym tonie jest podziękowanie dla szefa. Dlaczego? Prezent pożegnalny, niezależnie od tego, czy z pracodawcą łączą Cię relacje biznesowe, czy także prywatne zawsze jest dobrze widziany. To miły gest, który wyraża m.in. wdzięczność za przekazaną wiedzę i dzielenie się doświadczeniem.

Dlaczego warto podziękować szefowi, który odchodzi z pracy? Czemu podziękowania dla szefa na zakończenie pracy są ważne? M.in. dlatego, że drogi w świecie biznesu bardzo często (i bardzo niespodziewanie) się krzyżują. Dbając o relacje z przełożonymi, dbasz o własną pozycję w branży.

Co wręczyć na zakończenie współpracy?

Czy na zakończenie współpracy można wręczyć każdy upominek? Absolutnie nie. Prezent dla szefa powinien być dopasowany do relacji, jaka jest między Wami. Co ważne, taki upominek nie musi być ani bardzo drogi, ani spersonalizowany. W przeciwnym razie mógłby wywołać zakłopotanie. Dobrym wyborem są prezenty praktyczne i eleganckie, jak chociażby gotowe zestawy upominkowe. Jak dopasować je do okoliczności?

Podziękowanie dla szefa, który odchodzi z pracy - eleganckie zestawy upominkowe

Podziękowanie dla szefa, który odchodzi z pracy, to popularna praktyka. Podwładni, bez względu na to, jak układała się współpraca, organizują mniej lub bardziej uroczyste pożegnanie. Bardzo często ma ono charakter wspólnej imprezy i zawsze wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z obowiązkowych punktów takiego spotkania jest wręczenie upominku. Jeśli łączące Was relacje miały charakter biznesowy i prywatny, pamiątkowy prezent z całą pewnością będzie bardziej osobisty. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby uzupełnił go elegancki zestaw prezentowy. Kompozycja o nowoczesnym charakterze łączy wysokiej jakości produkty spożywcze, m.in. naturalny miód, aromatyczną herbatę i ręcznie wykonaną czekoladę, np. z owocami truskawki i może zostać uzupełniona o specjalną dedykację. Możliwość personalizacji upominku to niejedyna jego zaleta. Całość prezentuje się bardzo efektownie także ze względu na opakowanie. Może ono być wykonane z drewnianej sklejki lub łuby drzewnej i wypełnione elegancką wełną drzewną.

Podziękowanie dla szefa za pracę - gotowy zestaw prezentowy na zakończenie współpracy

Gotowy zestaw prezentowy sprawdzi się także w sytuacji, gdy to Ty rezygnujesz z dotychczas zajmowanego stanowiska i chcesz podziękować szefowi za pracę. Jeśli łączące Was relacje były dość bliskie, warto sięgnąć po propozycje opatrzone personalizowanym grawerem lub osobistą dedykacją. W tym przypadku ciekawym pomysłem są także eleganckie zestawy artykułów piśmienniczych oraz skrzynki-nosiła na kwiaty cięte lub doniczkowe. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy przełożoną była kobieta.

Czy alkohol to dobry pomysł na prezent dla szefa? Kiedy wypada go wręczyć?

Bardzo popularnym upominkiem, chętnie wręczanym z wielu okazji jest alkohol. Zastanawiasz się, czy to dobry pomysł na podziękowanie dla szefa, który odchodzi z pracy? Czy wypada wręczyć go jako podziękowanie dla szefa za pracę? Na to pytanie (niestety) nie ma jednej odpowiedzi - wszystko zależy od rodzaju alkoholu i… od szefa. Jeśli wiesz, że jest on abstynentem lub niepijącym alkoholikiem, taki upominek będzie niewłaściwy. Co ważne, na alkohol nie należy decydować się także wtedy, gdy tylko doszły Cię takie słuchy. W każdej plotce jest bowiem ziarno prawdy.

Jeśli wiesz na pewno, że wręczając szefowi trunek nie popełnisz faux pass, wybierz odpowiedni rodzaj alkoholu. Dobrze widziane są głównie wina i dobre whisky. W przypadku tych pierwszych należy zadbać o odpowiednie opakowanie, np. drewnianą skrzynkę na wino. Model z dedykacją lub zabawną sentencją w przypadku bliskich relacji, będzie tym, czego szukasz.

Jak wręczyć prezent szefowi? To zależy od okoliczności

Pożegnanie szefa lub pożegnanie z szefem wymaga odpowiedniej oprawy. Wybierając upominek zadbaj więc nie tylko o eleganckie opakowanie. Zaplanuj także, jak go wręczysz. To jednak w dużej mierze będzie zależało od okoliczności.

Jak wręczyć prezent dla szefa, który odchodzi z pracy?

Jak wręczyć prezent dla szefa, który odchodzi z pracy? Najczęściej podziękowania mają miejsce podczas części oficjalnej pożegnania, organizowanej w siedzibie firmy. Bardzo często wydarzenie ma charakter przyjęcia, na którym pojawia się wielu gości. Warto więc uzupełnić upominek o stosowną dedykację, np. w formie graweru. Wówczas przełożony nie będzie miał wątpliwości, kto podarował mu dany prezent.

Zdarza się jednak, że odejściu szefa z pracy nie towarzyszy przyjęcie. Wówczas w dobrym tonie jest podziękowanie indywidualne. Można także udać się do szefa wraz z delegacją.

Jak wręczyć prezent dla szefa za wspólną pracę?

Jeśli to Ty rezygnujesz z zajmowanego stanowiska i odchodzisz z firmy, podziękowanie dla szefa za pracę leży w Twoim interesie. Jak wręczyć prezent przełożonemu elegancko i z klasą? Na pewno nie należy tego robić wśród pozostałych pracowników. Taki gest mógłby wprawić szefa w zakłopotanie i wywołać niesmak wśród pozostałego personelu.

Dobrym pomysłem jest podziękowanie za zamkniętymi drzwiami, np. w ostatnim dniu pracy, po godzinach. Jeśli nie możesz zostać dłużej, postaraj się spotkać z szefem w jego gabinecie. Warto wiedzieć, że od każdej reguły jest jednak wyjątek. Jeśli Twoi współpracownicy, wraz z przełożonym zorganizowali dla Ciebie przyjęcie pożegnalne, możesz wykorzystać moment i w trakcie własnego przemówienia podziękować szefowi za pracę. To także dobry moment, żeby wręczyć mu przygotowany upominek. Aby sytuacja nie była dla nikogo niezręczna, zadbaj o drobne prezenty dla kolegów i koleżanek, z którymi dotąd pracowałeś. Mogą to być np. personalizowane słoiczki z naturalnym miodem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl