Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Jaki prezent na chrzest będzie zawsze trafionym pomysłem? Podpowiadamy!
Jaki prezent na chrzest będzie zawsze trafionym pomysłem? Podpowiadamy!

W życiu każdego człowieka są okazje, które drugi raz się nie powtórzą. Choć każdy z nas ma wyjątkową biografię, to wiele z uroczystości nas łączy. Niejedna osoba ma w swojej historii zapisany Chrzest Święty, Pierwszą Komunię Świętą bądź wyjątkową imprezę z okazji dnia osiemnastych urodzin. Dziś skupimy się na pierwszej z okazji. Wcielimy się w rolę doradcy gościa. Jaki prezent na chrzest z pewnością będzie trafionym rozwiązaniem? Poznaj nasze sprawdzone rozwiązania!

Prezent inny niż wszystkie

Zwyczajowo dzieciom z przeróżnym wieku w ramach prezentu kupuje się zabawki. Ogrom wyboru na rynku sprawia, że każdego roku możemy wybrać inną rzecz. Warto jednak zauważyć, że niektóre z uroczystości cechuje ponadprzeciętny charakter. To, co świetnie zda egzamin podczas wszelkiego rodzaju świąt bądź urodzin, niekoniecznie sprawdzi się w prezencie w dniu, który trudno przyrównać do jakiegokolwiek innego. Niepowtarzalna okazja wymaga równie wyjątkowego podarunku. Mowa dziś o Chrzcie Świętym. Chyba trudno podważyć stwierdzenie, że jest to jedyna i niepowtarzalna chwila w życiu często zupełnie małego człowieka. Co chrzest ma wspólnego z prezentami? Jaki prezent na chrzest będzie najlepszy? Przejdźmy dalej.

Tu i teraz

W większość przypadków uroczystość chrztu przypada w pierwszych miesiącach życia. Nie jest to niepodważalna reguła, jednak bardzo powszechna w naszym kraju zasada. Mówiąc o niemowlęciu, oczywiście prezent wręczamy jego rodzicom, którzy w przyszłości przypomną mu o całej uroczystości. Pewnie niejeden z dorosłych do dziś ma w swoim pokoju pamiątki związane nawet z pierwszymi chwilami życia swojej pociechy. Jaki prezent na chrzest wybrać? Czy muszę kierować się obecnymi potrzebami malucha? Stanowczo zaprzeczamy. Akcesoria przeznaczone na ten okres życia pozostają w użyciu wyjątkowo krótko. Prezent na chrzest to natomiast zupełnie inna ranga upominku. Postaw na solidną rzecz związaną z tematyką wydarzenia, a będziesz mieć gwarancję, że nie popełnisz faux-pas.

Rzecz nie tylko o maluchach

Jak już wspomnieliśmy, w kraju, w którym dominującą religią jest wiara katolicka, utarło się, że chrzest odbywa się w pierwszych miesiącach życia. Czasami jednak z różnych powodów, rodzinnych, zdrowotnych bądź jeszcze bardziej indywidualnych, uroczystość ma miejsce kilka lat później. Dziś skupiamy się na chrzcie dzieci, jednak mowa o dzieciach w każdym wieku – i tych nieświadomych jeszcze sytuacji i tych stopniowo zapoznawanych z tematem. Dla niektórych z podopiecznych prezent związany stricte z religią może być jeszcze zupełnie niezrozumiały, dla innych natomiast powoli zacznie stawać się jasny. Jaki prezent na chrzest będzie optymalnym rozwiązaniem? Czy prezent na chrzest może wydawać się nieużyteczny, jeśli początkowo nie jest zrozumiały dla adresata? Nie zgadzamy się z tym stwierdzeniem.

Szczególna rola chrzestnego

Nie jest tajemnicą, że szczególną rolę w dniu chrztu odgrywają rodzice chrzestni. Stają się oni szczególnie bliskimi osobami dziecku i w pewien sposób zobowiązują się do pomocy w jego wychowaniu i pielęgnowaniu jego wiary. Wokół zobowiązań chrzestnych krąży wiele mitów. Niektórzy postrzegają ich jako osoby, które są zobligowane do wręczania kosztownych prezentów. To krzywdzący mit, któremu stanowczo się sprzeciwiamy. Rodzice chrzestni są od towarzyszenia dziecku w jego dorastaniu, wspierania go na każdym etapie życia i nauczania go najważniejszych wartości. Żadnego z tych zadań nie zastąpią drogie i nowoczesne gadżety. Jaki prezent na chrzest sprawdzi się od rodzica chrzestnego? Możemy odpowiedzieć krótko. Najlepszy prezent w tym dniu to upominek schludny i gustowny, który będzie pamiątką na całe życie. Podarunek powinien być spersonalizowany, ale i adekwatny do okazji.

Przygotowania do uroczystości chrztu

Przygotowanie przyjęcia z okazji chrztu wymaga zaangażowania i kreatywności ze strony rodziców pociechy i najbliższych osób. W tym dniu niepotrzebne są jednak ekstrawaganckie rozwiązania. Chrzest jest obrzędem związanym przede wszystkim z wiarą i wyznawaną przez rodzinę religią. Sama obecność na uroczystości i skromne przyjęcie w zupełności wystarczą. Małe dziecko nie potrzebuje do szczęścia elektrycznej hulajnogi, markowego tabletu bądź najnowszego modelu smartphone'a. Najważniejsza w tym dniu jest przyjemna, rodzinna atmosfera, smaczna kawa i drobny, lecz przemyślany upominek, który będzie symbolem na długie lata. Jaki prezent na chrzest wybrać? Skromny, lecz związany z powagą i kontekstem wydarzenia.

Jaki prezent na chrzest to trafiony wybór? Nasza propozycja

W poprzednich akapitach zdradziliśmy Ci już niektóre z wyznaczników idealnego prezentu na chrzest. Zbierzmy dotychczasowe rozważania w jedno zestawienie i odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie dzisiejszego artykułu. Jaki prezent na chrzest będzie zawsze trafionym wyborem? Naszą propozycją jest specjalnie stworzone na tę okazję wydanie Pisma Świętego. Trudno o prezent bardziej związany z tego rodzaju uroczystością. Nie jest to jednak jedyny nasz argument. Co wyróżnia Biblię, którą znajdziesz w naszej ofercie?

1. Biblia jest dopasowana do potrzeb najmłodszych. Atrakcyjna forma okładki w przyszłości zachęci dziecko do otwarcia prezentu.

2. Każdy z egzemplarzy umieściliśmy w drewnianej oprawie. Taka pamiątka na lata nie ulegnie łatwemu zniszczeniu, a ponadto będzie odporna na wszelkiego rodzaju wypadki w pokoju dziecięcym.

3. Drewniana oprawa to także wyznacznik gustowności i schludności.

4. Równie atrakcyjne jest wnętrze takiego wydania. Każda z kart Biblii została zapisana na ozdobnym papierze o wysokiej gramaturze.

5. Biblię dostępną w naszym sklepie wyróżnia jeszcze jedna cecha – możliwość personalizacji. Trudno o bardziej dedykowany prezent. To od Ciebie zależy, co zechcesz przekazać głównemu bohaterowi uroczystości.

6. Biblia z kolorowymi obrazkami pomoże dziecku skupić się na poznawaniu wiary i zachęci je do zgłębiania biblijnych powieści. To wydanie stworzone wprost dla malucha.

7. Drewniane pudełko, w którym znajduje się Biblia, jest nie tylko niezwykle eleganckie, ale i samym kształtem przypomina księgę. Robi więc wrażenie i nie potrzebuje dodatkowych zdobień i nietuzinkowych opakowań.

8. Co ciekawe – personalizacja proponowanych przez nas produktów ma niejedno oblicze. Postawiliśmy także na pomysł drewnianej okładki, w której umieścimy wybrane przez Ciebie zdjęcie dziecka. Nie ma więc szans na pomyłkę, kto jest osobą obdarowaną.

9. Każde wydanie, dzięki staranności wykonania, przetrwa próbę czasu. W przyszłości obdarowany z dumą pokaże swój prezent nawet swoim dzieciom lub wnukom.

10. Kolejna propozycja uzupełnienia oprawy to umieszczenie imienia dziecka na okładce i wybór spośród kilku dostępnych grafik.

11. Myślimy o wszystkich! Warianty opraw dla dziewczynek, chłopców lub nieco bardziej uniwersalne nie są nam obce. To Ty decydujesz o wszystkim.

Biblia jako prezent – czy to wszystko?

Bez dłuższego zastanowienia wymieniliśmy Ci jedenaście najważniejszych wyróżników proponowanych przez nas Biblii. Wierzymy, że ich atutów jest jednak znaczenie więcej i nierzadko są one związane z konkretnymi potrzebami i oczekiwaniami. Możemy dodać jeszcze jedną zaletę tego rodzaju wyboru i jest nią pewność trafionego upominku. Jaki prezent na chrzest jest sprawdzonym przez nas rozwiązaniem? To już wiesz. Zastanówmy się jednak, kto tego rodzaju upominek może podarować? Jesteśmy pewni – każdy, któremu dziecko jest w jakikolwiek sposób bliskie. Biblia jest estetycznym prezentem, który pokaże, że wybór nie był przypadkowy. Osoba bardziej związana z malcem, jak np. babcia, ciocia lub właśnie ojciec chrzestny, postawią częściej na wariant uzupełniony o fotografię. Wiesz już jednak, że nie jest to jedyna możliwość. Przyjaciele rodziny i dalsi krewni mogą ograniczyć się do nieco bardziej uniwersalnej dedykacji, uzupełnionej o imię. Każdy pomysł jest dobry i z pewnością żaden nie zawiedzie rodziców i samego odbiorcy, który z ciekawością zapozna się z nim w przyszłości.

Dobry prezent a duże koszty

Chcielibyśmy przypomnieć Ci, że trafiony oraz spersonalizowany prezent nie musi narażać Cię na niewyobrażalne koszty. Gustowne i adekwatne upominki w naszym sklepie cechują wyjątkowo atrakcyjne ceny. Jeśli więc chcesz dodatkowo sprezentować dziecku zabawkę, z której skorzysta tu i teraz, śmiało możesz to zrobić. Twój budżet z pewnością nie zostanie nadszarpnięty. Jaki prezent na chrzest wybrać? Czy istnieje prezent za zbyt małe pieniądze? Nie o to chodzi – liczy się gest i odczucie, że osoba, która wręcza upominek, włożyła w jego poszukiwania całe swoje serce.

Prezenty z górnej półki

Słowem podsumowania chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Nasz sklep został podzielony w taki sposób, byś bez trudu zdołał odszukać kategorię dedykowaną chrztom. Jaki prezent na chrzest to prawdziwy strzał w dziesiątkę? Znasz już odpowiedź. Nasza propozycja jest w pełni przemyślana i sprawdzona przez wielu klientów. Zachęcamy Cię do wyboru prezentu współgrającego z charakterem uroczystości, który będzie zarazem pamiątką na całe życie. Wybierz niezwykle elegancką odsłonę upominku w przystępnej cenie. Pamiętaj, że nie chodzi o koszt, lecz o związany z okazją gest od serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl