Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Materialny czy duchowy - jaki upominek wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?
Materialny czy duchowy - jaki upominek wybrać na Pierwszą Komunię Świętą?

W życiu niemal każdego z chrześcijan nadchodzi chwila, w której dziecko, jeśli nie własne, to kogoś z rodziny, rozpoczyna przygotowania do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. To bardzo ważny czas, w którym warto wspierać zarówno przyszłego komunikanta, jak i jego rodzinę. Czasem wystarczy zwykłe zainteresowanie rozwojem sytuacji lub udzielone w trudnej chwili dobre słowo. Nieuchronnie nadchodzi jednak wyznaczony dzień i Twoim zadaniem jest przygotowanie odpowiedniego upominku na Komunię. Jaki warto ze sobą przynieść?

Od kogo oczekuje się prezentu na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem związanym z wiarą – sakrament sam w sobie jest największym zyskanym tego dnia dobrem, wobec którego wszystkie inne bledną. Nie myśl zatem o prezencie jak o czymś, co powinno Cię wyróżnić, ale raczej jak o pamiątce Twojej obecności podczas tego dnia. O ile nie ma obowiązku obdarowywania komunikanta, o tyle jest w dobrym tonie przynieść ze sobą upominek – niezależnie od pełnionej funkcji, czy stopnia pokrewieństwa.

Materialny czy duchowy? Jaki prezent na I Komunię Świętą wybrać?

Pozostaje zatem do ustalenia wymiar dobra, które trafi do rąk dziecka. W zależności od swoich przekonań możesz zdecydować się na dar, dzięki któremu wiara komunikanta będzie miała szansę dodatkowo rozkwitnąć lub taki, który wesprze go materialnie i pomoże mu uzyskać wartości potrzebne w dalszym życiu. Nie ma jednoznacznego rozstrzygnięcia co do hierarchii tych dwóch kategorii – obie są równie dobre. Skupiają się na innych aspektach kształtowania osobowości, jednak obie służą rozwojowi. Niezależnie zatem na którą się zdecydujesz, postąpisz rozsądnie. I nie martw się, na pewno znajdzie się choć kilka osób, które wybiorą drugą opcję. Poza tym musisz wiedzieć, że w żaden sposób nie wyklucza ona opcji pierwszej. Jeśli zdecydujesz się dokonać wpisu dziecka do Księgi Intencji Mszy Wieczystych, informację o tym możesz umieścić w personalizowanym drewnianym pudełku, zawierającym pięknie wydaną Biblię. 

Jaki upominek na Komunię? Wspierający rozwój wiary

Jeśli jesteś bardziej uduchowioną osobą, prawdopodobnie właściwym, to znaczy – zgodnym z Twoim sumieniem wyborem będzie prezent wspomagający rozwój kiełkującej wiary komunikanta.

Biblia w kasetce – zapoznaj komunikanta z historią narodu wybranego

Najoczywistszym pomysłem jest oczywiście podarowanie Pisma Świętego. Niestety, dzieci, a zwłaszcza te, które urodziły się i wychowały w epoce wszechobecnej technologii, cechuje krótki czas koncentracji, co oczywiście dyskwalifikuje długie stronice trudnego tekstu. Jeśli chcesz rzeczywiście zaciekawić dziecko, wybierz Biblię dla najmłodszych, w której dokonano selekcji najciekawszych i najważniejszych historii, po czym przeredagowano je tak, aby były przystępne dla dzieci. Ponadto opowieści te są bogato ilustrowane, dzięki czemu łatwiej je zapamiętać i wyobrazić sobie ich przebieg. Dzięki temu każde dziecko, niezależnie od zdolności, będzie mogło wybrać z nich coś dla siebie.

Oferowana w naszym sklepie internetowym Biblia zapakowana jest w drewnianą kasetę otwieraną na kształt książki. Na części okładkowej – zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej stronie – proponujemy jeden z ponad dwudziestu okazyjnych nadruków, które można dowolnie personalizować. W ten sposób niezwykły prezent stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy i przez długie lata przypominał będzie o darczyńcy.

Różaniec – wspieraj samodzielną modlitwę

Innym pięknym upominkiem będzie zapakowany w drewniane pudełko różaniec. Dzieci niejednokrotnie przeraża objętość standardowego różańca, którego pięćdziesiąt paciorków sugeruje długą i monotonną modlitwę. Jeśli komunikant miewa problemy z uwagą, zaproponuj mu na początek wersję z jednym dziesiątkiem – jeśli będzie miał ochotę, może przecież odmówić ją pięć razy.

Jaki upominek na Komunię? Materialny i elegancki

Pierwsza Komunia Święta to nieraz kosztowny czas dla rodziców. Organizacja przyjęcia co roku jest droższa. Jeśli bierzesz ten aspekt pod uwagę, być może będziesz chciał wesprzeć ich w tym dziele. Jak uczynić to w elegancki sposób?

Słodycz tego dnia

Komunikant, choć dopuszczony do sakramentu, to jednak wciąż dziecko. Nie więc ma nic złego w podarowaniu mu.. czekoladek. Drewniane pudełko z życzeniami pod wieczkiem, a na wierzchu – imiennym przypomnieniem o okazji będzie wspaniałą oprawą dla takiego prezentu, jednocześnie dając cichą możliwość wsunięcia tradycyjnej koperty pod opakowanie czekoladek.

Wsparcie rozwoju komunikanta

Niektórzy jednak są bardziej bezpośredni – jeśli nie chcesz owijać w bawełnę, przemyśl drewniane pudełko-kopertę na pieniądze, potrzebne m.in. w celu rozwijania zainteresowań dziecka. Owinięte stylowo wstążką banknoty wypełnią przestrzeń pod personalizowanymi życzeniami na wewnętrznej stronie wieczka, a zamykane na zatrzask pudełko, opatrzone okazjonalną grafiką, będzie pamiątką Twojej wizyty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl