Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Miód jako forma podziękowania dla gości komunijnych. Czy to dobry pomysł?
Miód jako forma podziękowania dla gości komunijnych. Czy to dobry pomysł?

Dzień Pierwszej Komunii Świętej dla każdego dziecka i jego rodziny jest ogromnym przeżyciem. Ten wyjątkowy czas spędzany jest zawsze w gronie najbliższych osób. To często okazja do spotkania się z ludźmi, których nie widziało się od wielu lat. Dziecko dostaje wówczas często od gości drogie prezenty lub pieniądze. Warto więc im chociaż symbolicznie za to podziękować za pomocą drobnego upominku. Doskonałym pomysłem może być niewielki słoiczek wypełniony wysokiej jakości miodem. Miód to świetna forma podziękowania dla gości komunijnych. Warto przy tym zadbać o odpowiednią etykietę, która podkreśli charakter uroczystości.

Jak podziękować gościom za przybycie?

Oczywiście nie da się ukryć, że najprościej gościom komunijnym za przybycie można podziękować słownie. To w praktyce powinno wystarczyć, ale coraz więcej osób na tym nie kończy. Gospodarze uroczystości chcą niekiedy zaskoczyć przybyłych jakąś miłą niespodzianką. Wręczają więc gościom pamiątkowe upominki. To trend, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzisiaj już nikogo chyba nie zaskakuje.

Zazwyczaj wręczane upominki są skromne i symboliczne. Jako forma podziękowania dla gości komunijnych sprawdza się np. miód zamknięty w niewielkim słoiczku. Jednak niekiedy prezenty są bardziej wartościowe. Mimo to najważniejsza jest sama pamięć i warto zdawać sobie z tego sprawę.

Kiedy podziękować gościom za udział w przyjęciu?

Coraz więcej osób skłania się do tego, że podziękowania dla gości powinny być normą. Oczywiście nie trzeba od razu biec do sklepu po upominki. Wystarczy w trakcie przyjęcia podziękować ludziom za przybycie i docenić ich obecność w tym wyjątkowym dniu. Jeśli podziękowania mają mieć inną formę, powinna być ona raczej symboliczna. Zazwyczaj miodki czy inne prezenty są układane obok talerzy gości. Rzadko gospodarcze wręczają upominki osobom, które opuszczają przyjęcie. To wymaga bowiem dużej wprawy i dobrej organizacji. Goście wychodzą z imprezy o różnych porach i trzeba pilnować, aby kogoś przypadkowo nie pominąć.

Pierwsza Komunia Święta każdemu dziecku nierozerwalnie kojarzy się również z prezentami. Zasady dobrego wychowania mówią, że za podarunki należy podziękować w ciągu maksymalnie kilku dni od przyjęcia. W sytuacji, gdy gości nie było dużo, można do nich zadzwonić, dziękując za obecność i prezent. Jeśli jest to niemożliwe, można zdecydować się na wysłanie wiadomości mailowej czy SMS.

Miód - podziękowania dla gości komunijnych w słodkim stylu

Jaki upominek wybrać dla gości komunijnych? Najlepiej postawić na coś niewielkiego i z klasą. Warto zastanowić się nad tym, co może przypaść do gustu każdej obecnej osobie. Oczywiście nie da się nigdy zadowolić wszystkich, ale dobrze jest zakupić coś neutralnego. Dobrze sprawdzają się upominki w formie słodkości zapakowane w estetyczny sposób. Często jako forma podziękowania dla gości wykorzystywany jest miód w niewielkich słoiczkach. Dlaczego jest to rozwiązanie tak popularne? Przede wszystkim taki prezent jest estetyczny, a przy tym nie jest zbyt drogi. To o tyle istotne, że organizacja przyjęcia komunijnego wiąże się ze sporymi wydatkami.

W dniu Pierwszej Komunii Świętej na gościach nie należy oszczędzać, ale nie ma sensu kupowanie niepotrzebnych gadżetów i produktów. Dodatkowo niewielki słoik miodu zostanie bardzo szybko wykorzystany. Dotyczy to nawet tych osób, które za miodem nie przepadają. Ponadto słoiczek z ładną etykietą zostawić można sobie na pamiątkę. Co więcej, w wielu kulturach miód to symbol obfitości i szczęścia. Czego chcieć więcej?

Jaki miód wybrać na podziękowania dla gości komunijnych?

Nie da się ukryć, że każdy chce, aby nawet drobny upominek robił duże wrażenie na gościach. Dlatego warto postawić w tym przypadku na miód naturalny pochodzący ze sprawdzonego źródła. Ludzie zawsze doceniają wysoką jakość. Zresztą miody naturalne są smaczniejsze i bardziej aromatyczne niż te sztuczne. Jaka odmiana jest najlepszym wyborem? Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest miód wielokwiatowy, za którym większość osób wręcz przepada. Jego smak jest dość neutralny.

Czy miód to dobry prezent dla dzieci?

Warto zadać sobie jednak pytanie, czy miód to dobry pomysł na upominek dla dzieci. Maluchy zazwyczaj wolą słodycze w bardziej tradycyjnej formie. Na szczęście jest rozwiązanie z tej sytuacji. W słoiczku na miód umieścić można bowiem równie dobrze np. kolorowe żelki, migdały w lukrze czy cukierki różnego rodzaju. Taki prezent z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku. To świetna opcja również w przypadku, gdy któryś z gości jest na miód uczulony lub po prostu za nim nie przepada.

Jak ozdobić miód wręczany gościom komunijnym?

Miód to świetna forma podziękowania dla gości komunijnych. Trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej etykiecie. Możliwości jest w tym przypadku całkiem sporo. Co ciekawe, etykiety wcale nie muszą być śnieżnobiałe. Jest to jednak barwa, która zawsze się sprawdza. Pierwsza Komunia Święta wielu osobom kojarzy się właśnie z bielą.

Jaki tekst umieścić na etykiecie miodu? W zasadzie decyzja należy do zamawiającego. Mile widziane jest krótkie podziękowanie, data i podpis np. “Szymon z rodzicami” czy “Pierwsza Komunia Święta Agnieszki”. Można też zdecydować się na coś bardziej kreatywnego. Goście lubią być zaskakiwani. Całość nie może być jednak przekombinowana.

Czy prezent dla gości komunijnych jest konieczny?

Czy prezent dla gości komunijnych jest potrzebny, a może jest to tylko zbędna tradycja? Każdy może mieć na ten temat własne zdanie, ale wypuszczenie gości z pustymi rękami jest sporym nietaktem. Co ciekawe, jeszcze do niedawna obdarowywano jedynie gości weselnych. Obecnie coraz częściej dotyczy to również gości komunijnych czy uczestniczących w Chrzcie Świętym dziecka. Podarunki wcale nie muszą być drogie. Nie chodzi o duży wydatek, ale o pamięć. Dlatego niewielkie słoiczki wypełnione słodkim miodem są obecnie bardzo popularne. Sprawdzają się na przyjęciach różnego rodzaju.

Dlaczego warto pamiętać o prezentach dla gości?

Warto wspomnieć, że tradycja wręczania gościom niewielkich upominków do Polski dotarła z zachodu. Dotyczy ona nie tylko przyjęć weselnych, ale i komunijnych czy urodzinowych. Oczywiście nie jest to obowiązek, ale nie da się ukryć, że drobny prezent to miły gest, który każdy powinien docenić.

Organizacja przyjęcia komunijnego to spory koszt, ale nie jest to tak duży wydatek, jak w przypadku wesela. Dlatego zakup drobnych upominków dla gości nie powinien być dużym problemem. Oczywiście Pierwsza Komunia Święta jest imprezą bez alkoholu. Dlatego miniaturowe domowe nalewki tutaj odrzucić trzeba na starcie. Jednak innych możliwości nie brakuje. Jako forma podziękowania dla gości komunijnych sprawdza się miód w niewielkich słoiczkach. Zdecydować się można też na praktyczne magnesy np. w formie serca.

Jak zorganizować przyjęcie komunijne dla dziecka?

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że organizacja imprez rodzinnych, nawet tych niewielkich, to spore wyzwanie. Trudno jest dopiąć wszystko na ostatni guzik, nie zapominając o niczym. Sprawy nie ułatwia fakt, że Pierwsza Komunia Święta to dla każdego dziecka wydarzenie naprawdę wyjątkowe. Nie można tego dnia pominąć między innymi upominków dla gości komunijnych.

Podczas każdego przyjęcia dodatki odgrywają bardzo ważną rolę. Przyjęcie komunijne powinno różnić się od organizowanych dziecku co roku urodzin. Za sprawą odpowiednich detali ten dzień może na długo pozostać w pamięci. Podstawa to spersonalizowany tort i dekoracje kwiatowe. Warto też pamiętać o drobnych upominkach dla gości. Formą podziękowania mogą być np. małe słoiczki z miodem. Nie jest to duży wydatek, co również ma duże znaczenie dla gospodarzy.

Nie ma imprezy komunijnej bez jej głównego uczestnika. Są jednak i osoby, które przeżywają też dzień równie mocno. Mowa oczywiście o gościach, którzy niejednokrotnie przyjeżdżają na tę okazję z daleka. Są osoby, które angażują się w całe życie dziecka, a nie tylko podczas wyjątkowych okazji. Dlatego warto im wyrazić swoją wdzięczność. Popularne podziękowania dla gości komunijnych to miód, magnes na lodówkę czy pudełeczko wypełnione słodyczami. Możliwości jest naprawdę sporo. Jednak jeszcze większe znaczenie mają wypowiedziane szczerze słowa.

Na pewno każdy z nas spotkał się z podziękowaniami dla gości weselnych. To zwyczaj dość dobrze znany. Warto go wprowadzić w życie także w przypadku przyjęć komunijnych. Co ciekawe, jest to dobra lekcja także dla dziecka. W ten sposób zobaczyć może ono, że warto doceniać ludzi, których ma się obok siebie. Podziękowania komunijne wcale nie muszą być drogie. Mogą być to bardzo niewielkie upominki - eleganckie i estetycznie zapakowane. Bardzo dużą popularnością cieszą się zamknięte w słoiczkach miody czy magnesy na lodówkę. Wręczone przez samo dziecko będą mieć wyjątkową wartość. Z drugiej strony można je po prostu ustawić przy talerzykach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl