Witamy w naszym sklepie i zapraszamy do zakupów!

Upominek dla pracownika - obowiązek czy miły gest? Zobacz, co powinieneś wiedzieć
Upominek dla pracownika - obowiązek czy miły gest? Zobacz, co powinieneś wiedzieć

Jako szef nie masz oczywiście obowiązku obdarowywania swoich podwładnych. Za ich rzetelną pracę wypłacasz im przecież pensje, zgodne z umiejętnościami i zaangażowaniem, a być może również premie motywujące lub innego rodzaju dodatki. Mimo to, jeśli chcesz budować dobre wrażenie i być postrzegany jako szef prawdziwie oddany firmie, który nie tylko wymaga, ale też troszczy się o swoją drużynę, konieczne będzie podjęcie dodatkowych kroków. Wręczony od czasu do czasu upominek dla pracownika z pewnością zostanie doceniony i podniesie Twój prestiż.

Upominek dla pracownika na każdą okazję

Zastanawiasz się zatem: właściwie co miałbyś dać? Cukierki, jak Święty Mikołaj w galerii handlowej? O ile worek słodyczy nie jest takim złym pomysłem, lepiej zadziałają prezenty wręczane indywidualnie i rozdzielone po równo. Upominek dla pracownika nie musi być drogi, bowiem służy okazaniu, że został on zauważony i odpowiednio doceniony, że funkcjonuje jako jednostka, a nie jedynie część ogromnej całości. Jest sposobem na okazanie szacunku człowiekowi, a nie jego funkcjom.

Świąteczny podarunek dla pracownika

Zasadnicze pytanie w przypadku świąt obchodzonych przez większość podwładnych sprowadza się do ich ilości. Firmy często nie stać na to, aby przeznaczyć większą kwotę na podarunki i będzie ona musiała zostać rozdzielona. Nie musi to jednak koniecznie być po równo – dobrym pomysłem jest podzielenie pracowników na tych z Twojego bliskiego otoczenia oraz takich, z którymi Twój kontakt jest sporadyczny. Jako świąteczny (bożonarodzeniowy lub wielkanocny) upominek dla pracownika spoza kręgu bliskich wystarczy świeczka w słoiku z bilecikiem z dedykacją i logo firmy – ładnie wygląda i przekazuje atmosferę świąt. Dla bardziej ścisłego grona możesz przeznaczyć coś większego – na przykład zestawy prezentowy w drewnianej kasecie, zawierający czekoladę, miodek, herbatę i migdały. Jest bardzo gustowny i nikomu nie sprawi zawodu.

Prezent dla pracownicy

Powszechnie obchodzonym w firmach świętem jest Dzień Kobiet. Tutaj sytuacja jest prostsza – nie tak często zdarza się, by mieć w zespole same panie. Jeśli jest ich wiele, sprawdzi się pucharek miodu wielokwiatowego. To zdrowy i jednocześnie bardzo smaczny podarunek, który może zostać dodatkowo opatrzony okolicznościową dedykacją oraz zapakowany w pudełko-pszczółkę dla jeszcze milszego efektu. W przypadku kiedy panie są w zdecydowanej mniejszości możesz pozwolić sobie na coś, co podkreśli ich wyjątkowość – kwiaty w drewnianej doniczce-nosidle z nadrukiem, przybrane jutą, przywołają uśmiech na każdą kobiecą twarz.

Co wręczyć wyróżniającemu się pracownikowi?

Zdarza się jednak i tak, że święto jest indywidualne: pracownik spisuje się naprawdę dobrze – udało mu się wypełnić wyjątkowo trudne zadanie, wprowadził istotne innowacje w firmie, okazał lojalność w wymagającej sytuacji, jest bardziej niż aktywny, a być może dostaje awans? Jeśli jest powód do dumy, doceń jego zaangażowanie, wyrażając je w formie eleganckiego, spersonalizowanego upominku. Efektowny zestaw biurowy, zawierający notes z dedykacją, długopis oraz brelok będzie praktycznym sposobem na utwierdzenie go w słusznym postępowaniu i wyrażenie zadowolenia z jego pracy.

Prezent na zakończenie owocnej współpracy

Pożegnania to niemal zawsze trudne chwile, które wyznaczają w pamięci wyraźną linią jednocześnie koniec oraz początek. Zmiana pracy to jeden z tych – na szczęście nieczęstych – momentów, w których kończy się wiele znajomości naraz. Upominek dla pracownika, który chcesz wręczyć w takiej sytuacji zależy silnie od kontekstu.

Kiedy on odchodzi

W nieprzyjemnym przypadku, kiedy podwładny zostaje zwolniony z jego winy, firma nie ma moralnego obowiązku ponoszenia dodatkowych kosztów, a więc zagadnienie podarku pożegnalnego jest oczywiste. W pozostałych sytuacjach będzie on zależał od jakości pracy pracownika i powinien w jakiś sposób manifestować jak ważny był dla zespołu. Pracownik odchodzący na własne życzenie może zostać obdarowany np. zestawem łączącym pióro i długopis, który jednocześnie jest stylowy, jak i przekazuje informację: byłeś dla nas cenny. Upominek dla pracownika zwalnianego z powodu konieczności redukcji kosztów będzie bardziej serdeczny – kosz prezentowy z owocową czekoladą, miodkiem i herbatą spisze się jak należy.

Kiedy odchodzisz Ty

W takiej sytuacji zapewne chciałbyś połączyć gustowny podarunek z niewielkimi kosztami, które będzie trzeba przeznaczyć na jego zakup. Z pewnością doceniony zostanie wybór czegoś prostego i słodkiego zarazem, na przykład zapakowanego w woreczek z organzy słoiczka wielokwiatowego miodu z etykietą z podziękowaniem oraz drewnianym czerpakiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl